Strona główna
zaloguj

 | Mapa strony

Kategoria: Zielona wiadomość

Uwaga! Wielka rewolucja śmieciowa w Polsce

rewolucja śmieciowa

      Dnia 01.01.2012 rozpoczęła się rewolucja śmieciowa w Polsce! Ministerstwo Środowiska dało gminom do półtora roku (tj. do połowy 2013 r.) na wprowadzenie na swoim terenie nowego sposobu zarządzania odpadami następnie wyłonienie firm przewożących odpady w przetargach i poinformowanie mieszkańców o nowym systemie usuwania odpadów. Prawdziwym przełomem jest to, że osoby, które zaczną segregować śmieci będą płacić mniej, niezależnie od ilości produkowanych śmieci! TakI sposób odprowadzania śmieci działa już z powodzeniem w większości krajów europejskich.

     System działa w sposób następujący: gmina zapewnia odbieranie i zagospodarowanie wszystkich odpadów komunalnych umożliwiając przy tym segregację odpadów, zapewniając odpowiednie pojemniki. Odpady będzie od mieszkańców odbierać wyłoniona w drodze przetargu firma. Za odbiór odpadów wszyscy mieszkańcy uiszczają uwaga: jedną podstawową stawkę, dzięki czemu nikomu nie powinno „opłacać się” wyrzucanie śmieci do lasu. Wyjątek stanowią osoby segregujące śmieci - oni zapłacą mniej.

     Statystyczny Kowalski nie będzie musiał podpisywać żadnych umów ani nie będzie już musiał szukać najtańszych ofert na wywóz śmieci, nie będzie też problemu z wyrzuceniem starej pralki, szafy, wanny. Nie będzie się opłacało wywozić tego, jak to siędo tej pory odbywało, czyli do lasu, lub do sąsiada.

     Mamy nadzieję, że znikną nielegalne wysypiska oraz że nowe prawo będzie skuteczne co przyczynie się do poprawy kondycji naszego środowiska, którego jesteśmy nieodłącznym składnikiem.

ministerstwo środowiska

Tagi:

Podziel się na facebook.com

Komentarze:

Dodaj komentarz: